Informacja prasowa starsza niż 1 rok, może zawierać nieaktualne dane. Najświeższe komunikaty prasowe znajdują się tutaj

Aktualne dane dotyczące Santander Bank Polska można znaleźć także na stronie santander.pl

wróć do listy informacji prasowych

Santander Bank Polska wśród zdobywców certyfikatu Great Place to Work

Santander Bank Polska jako pierwszy duży bank w Polsce otrzymał certyfikat Great Place To Work. Jest on dowodem na docenianie przez pracowników kultury organizacyjnej i przyjaznego środowiska pracy w banku. 

Kluczowym kryterium do uzyskania certyfikatu jest pozytywny wynik w badaniu pracowników (ankiecie Trust Index™). Minimalny próg to wynik na poziomie 65%. Badanie to jest oparte na wypracowanej przez Great Place To Work metodologii, która ocenia doświadczenia pracowników w danej firmie. Dzięki temu certyfikat uzyskują wyłącznie organizacje, które według pracowników są wyjątkowym miejscem pracy. 

„Certyfikat Great Place To Work potwierdza, że nasz bank należy do prestiżowego grona firm wyróżniających się na rynku pracy silną kulturą organizacyjną. Jesteśmy dumni, że wysoko oceniono to, co do tej pory zrobiliśmy, aby zapewnić naszym pracownikom przyjazne miejsce pracy, możliwości rozwoju, szacunek, zaufanie i docenienie ich pracy. Wyniki przeprowadzonej ankiety przeanalizujemy pod kątem tego, co możemy ulepszyć. Wierzę, że certyfikat daje nam przewagę na rynku pracy i szansę na przyciągnięcie do naszego banku jeszcze więcej utalentowanych osób” – powiedziała Dorota Strojkowska, Członkini Zarządu w Pionie Partnerstwa Biznesowego Santander Bank Polska, po ogłoszeniu wyników certyfikacji.

Wyróżnienie to pozytywnie świadczy o sposobie działania banku, polegającym na budowaniu organizacji, która jest Przyjazna, Rzetelna, dla Ciebie. Santander Bank Polska szczyci się strategią opartą na zaufaniu i kulturze organizacyjnej wspierającej różnorodność, a jednocześnie zorientowanej na wyniki. Dzisiaj pracownicy Santander Bank Polska mają bardziej elastyczne środowisko pracy, które kładzie nacisk na różnorodność i zapobiega wykluczeniu oraz ocenę pracy nie tylko według tego, co robią, ale również pod kątem tego, jak to robią. Co warto podkreślić, już ponad 10 banków z Grupy Santander w różnych krajach otrzymało certyfikat Great Place to Work.

Aby zakwalifikować się na Listę Najlepszych Miejsc Pracy 2024, wynik musi być jeszcze wyższy niż w tegorocznej edycji badania. O miejscu w rankingu decyduje całościowa ocena firmy, która zależy zarówno od wyniku ankiety Trust Index™, jak i wyniku badania Culture Audit™. Ranking zostanie ogłoszony w 2024 roku.

 

***

O GREAT PLACE TO WORK

Great Place To Work® Home | Great Place To Work® w Polsce  to światowy autorytet w dziedzinie kultury miejsca pracy. Dzięki Great Place To Work® można w łatwy sposób przeprowadzić ankietę wśród pracowników, szybko nakreślić kierunek praktycznych działań i zdobyć wyróżnienie jako organizacja o wyjątkowej kulturze. Great Place to Work wyróżnia firmy oraz daje ich liderom narzędzia do budowania spójnych i pozytywnych doświadczeń pracowników, wspierając kulturę organizacyjną, która sprawdza się w rozwijaniu biznesu, poprawianiu jakości życia i zmianie społeczeństwa na lepsze. Wyróżnienia i uznanie, które za nimi stoi, są najbardziej pożądane i szanowane na świecie za podnoszenie rangi marek pracodawców, dzięki czemu organizacje mogą przyciągnąć do siebie odpowiednich ludzi. Autorska metodologia i platforma Great Place to Work umożliwiają firmom realnie uchwycić, przeanalizować i zrozumieć doświadczenia wszystkich pracowników, a przełomowe badania – budować kulturę, która uwalnia potencjał każdego pracownika i zatrzymuje w firmie talenty. Od 1992 roku Certyfikacja™, Listy Najlepszych Miejsc Pracy™ i globalne benchmarki stały się standardem w branży, za którym stoją dane pochodzące od ponad 100 milionów pracowników w 150 krajach na całym świecie.