Informacja prasowa starsza niż 1 rok, może zawierać nieaktualne dane. Najświeższe komunikaty prasowe znajdują się tutaj

Aktualne dane dotyczące Santander Bank Polska można znaleźć także na stronie santander.pl

wróć do listy informacji prasowych

Santander Bank Polska wraz z Maturalni.com zapraszają na bezpłatny kurs przygotowujący do matury ustnej

Santander Bank Polska wspólnie z Maturalni.com oferują 1 000 miejsc na bezpłatny kurs przygotowujący do matury ustnej z języka polskiego. ”Nagroda Santander | Matura ustna z Maturalni.com” to projekt kierowany do maturzystów, którego celem jest wsparcie młodych ludzi w osiągnięciu jak najlepszych wyników.

Pandemia i związane z nią obostrzenia miały znaczący wpływ na przebieg edukacji w ostatnich latach. Z uwagi na naukę zdalną, uczniowie większość czasu spędzali odizolowani od rówieśników, co wpłynęło na problemy w kontaktach międzyludzkich. Utrudnione było również ćwiczenie wystąpień publicznych czy odpowiedzi ustnych. Dlatego też wielu uczniów może mierzyć się z silnym stresem związanym z egzaminem ustnym, który w tym roku, po 3 latach przerwy, ponownie pojawi się na maturze. Celem kursu jest jak najlepsze przygotowanie przyszłych maturzystów do odpowiedzi ustnej, która jest dla nich często pierwszym w życiu oficjalnym wystąpieniem publicznym. Podczas kursu uczestnicy otrzymają wiele porad, które rozwieją wątpliwości związane z prawidłowym przebiegiem matury ustnej i zminimalizują stres przedegzaminacyjny. Projekt jest jednocześnie elementem zaangażowania społecznego Santander Bank Polska i realizacji celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ związanych z wyrównywaniem dostępu do wysokiej jakości edukacji dla wszystkich.  

Matura jest stresującym wydarzeniem i krokiem milowym w życiu młodego człowieka. Celem programu Nagroda Santander | Matura ustna z Maturalni.com jest pomoc i wsparcie maturzystów w procesie przygotowania się do tego ważnego egzaminu. Wierzymy w potencjał drzemiący w młodych ludziach, oraz to, że inwestycja w ich rozwój przyniesie korzyści naszemu społeczeństwu – powiedział Wojciech Leśniewski, dyrektor odpowiedzialny za programy stypendialne w Santander Bank Polska.

Program szkolenia

Uczestnicy programu wezmą udział w cyklu webinarów prowadzonych na żywo przez nauczycieli z CKE na platformie e-learningowej www.maturalni.com. Dodatkowo, uczniowie otrzymają opracowany pakiet pytań maturalnych, które zostały przygotowane przez ekspertów. Kurs będzie trwał 5h, a zawarta w nim wiedza pomoże maturzystom w osiągnięciu jak najlepszych wyników na egzaminie.

Przygotowywanie tysięcy uczniów do egzaminu dojrzałości jest ogromnym wyzwaniem. To także odpowiedzialność, którą jesteśmy w stanie wziąć na barki dzięki niesamowitej pracy wybitnych nauczycieli, a także wsparciu partnerów takich jak Santander Bank Polska. Wyrównywanie szans w dostępie do edukacji to jeden z najważniejszych elementów zrównoważonego rozwoju. Poprzez innowacyjne działania w ramach programu „Nagroda Santander | Matura ustna z Maturalni.com” ponownie połączymy pełnych pasji nauczycieli z maturzystami pragnącymi poszerzać swoją wiedzę. – powiedział Sebastian Peret, prezes Maturalni.com

W trakcie kursu uczestnicy wezmą udział w spotkaniach omawiających takie tematy, jak:

  • Pytania niejawne – jak ogarnąć polecenia oparte na tekstach literackich?
  • Obrazki, plakaty, rzeźby, czyli jak poradzić sobie na maturze ustnej z pytaniami zawierającymi tekst ikoniczny?
  • Analiza językowa – to może pojawić się w Twoich pytaniach na maturze ustnej!
  • Pytania jawne – jak się do nich przygotować?
  • Rozmowa z egzaminatorem – jak zaprezentować się podczas matury ustnej i odpowiedzieć na najtrudniejsze pytania komisji?

Aby zgłosić się do udziału w programie należy do 24 marca złożyć aplikację na https://app.becas-santander.com/pl/program/maturalni_2023