wróć do listy informacji prasowych

Santander Bank Polska wraz z Maturalni.com zapraszają na bezpłatny kurs przygotowujący do matury ustnej

Santander Bank Polska wspólnie z Maturalni.com oferują 1 000 miejsc na bezpłatny kurs przygotowujący do matury ustnej z języka polskiego. ”Nagroda Santander | Matura ustna z Maturalni.com” to projekt kierowany do maturzystów, którego celem jest wsparcie młodych ludzi w osiągnięciu jak najlepszych wyników.

Pandemia i związane z nią obostrzenia miały znaczący wpływ na przebieg edukacji w ostatnich latach. Z uwagi na naukę zdalną, uczniowie większość czasu spędzali odizolowani od rówieśników, co wpłynęło na problemy w kontaktach międzyludzkich. Utrudnione było również ćwiczenie wystąpień publicznych czy odpowiedzi ustnych. Dlatego też wielu uczniów może mierzyć się z silnym stresem związanym z egzaminem ustnym, który w tym roku, po 3 latach przerwy, ponownie pojawi się na maturze. Celem kursu jest jak najlepsze przygotowanie przyszłych maturzystów do odpowiedzi ustnej, która jest dla nich często pierwszym w życiu oficjalnym wystąpieniem publicznym. Podczas kursu uczestnicy otrzymają wiele porad, które rozwieją wątpliwości związane z prawidłowym przebiegiem matury ustnej i zminimalizują stres przedegzaminacyjny. Projekt jest jednocześnie elementem zaangażowania społecznego Santander Bank Polska i realizacji celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ związanych z wyrównywaniem dostępu do wysokiej jakości edukacji dla wszystkich.  

Matura jest stresującym wydarzeniem i krokiem milowym w życiu młodego człowieka. Celem programu Nagroda Santander | Matura ustna z Maturalni.com jest pomoc i wsparcie maturzystów w procesie przygotowania się do tego ważnego egzaminu. Wierzymy w potencjał drzemiący w młodych ludziach, oraz to, że inwestycja w ich rozwój przyniesie korzyści naszemu społeczeństwu – powiedział Wojciech Leśniewski, dyrektor odpowiedzialny za programy stypendialne w Santander Bank Polska.

Program szkolenia

Uczestnicy programu wezmą udział w cyklu webinarów prowadzonych na żywo przez nauczycieli z CKE na platformie e-learningowej www.maturalni.com. Dodatkowo, uczniowie otrzymają opracowany pakiet pytań maturalnych, które zostały przygotowane przez ekspertów. Kurs będzie trwał 5h, a zawarta w nim wiedza pomoże maturzystom w osiągnięciu jak najlepszych wyników na egzaminie.

Przygotowywanie tysięcy uczniów do egzaminu dojrzałości jest ogromnym wyzwaniem. To także odpowiedzialność, którą jesteśmy w stanie wziąć na barki dzięki niesamowitej pracy wybitnych nauczycieli, a także wsparciu partnerów takich jak Santander Bank Polska. Wyrównywanie szans w dostępie do edukacji to jeden z najważniejszych elementów zrównoważonego rozwoju. Poprzez innowacyjne działania w ramach programu „Nagroda Santander | Matura ustna z Maturalni.com” ponownie połączymy pełnych pasji nauczycieli z maturzystami pragnącymi poszerzać swoją wiedzę. – powiedział Sebastian Peret, prezes Maturalni.com

W trakcie kursu uczestnicy wezmą udział w spotkaniach omawiających takie tematy, jak:

  • Pytania niejawne – jak ogarnąć polecenia oparte na tekstach literackich?
  • Obrazki, plakaty, rzeźby, czyli jak poradzić sobie na maturze ustnej z pytaniami zawierającymi tekst ikoniczny?
  • Analiza językowa – to może pojawić się w Twoich pytaniach na maturze ustnej!
  • Pytania jawne – jak się do nich przygotować?
  • Rozmowa z egzaminatorem – jak zaprezentować się podczas matury ustnej i odpowiedzieć na najtrudniejsze pytania komisji?

Aby zgłosić się do udziału w programie należy do 24 marca złożyć aplikację na https://app.becas-santander.com/pl/program/maturalni_2023