Informacja prasowa starsza niż 1 rok, może zawierać nieaktualne dane. Najświeższe komunikaty prasowe znajdują się tutaj
Aktualne dane dotyczące Santander Bank Polska można znaleźć także na stronie santander.pl
wróć do listy informacji prasowych
Santander Bank Polska zaprasza na Gospodarcze espresso
Towarzystwo Ekonomistów Polskich, Santander Bank Polska, Międzynarodowy Instytut Społeczeństwa Obywatelskiego oraz „Puls Biznesu” rozpoczynają realizację projektu Gospodarcze espresso – programu, który wyjaśniać będzie zjawiska gospodarcze i społeczne zachodzące we współczesnym świecie. Rozmowy z ekspertami w ramach cyklu, będzie można śledzić w „Pulsie Biznesu” od 11 stycznia 2022 r.
- Jest nam niezmiernie miło, że wspólnie z szacownymi partnerami uruchamiamy, dla szerokiego grona odbiorców, cykl „Gospodarcze espresso”, który w nawiązaniu do deklaracji programowej TEP, ma na celu podnoszenie poziomu wiedzy ekonomicznej w społeczeństwie, w tym wyjaśnianie zjawisk gospodarczych i społecznych współczesnego świata. Mamy nadzieję, że dzięki realizacji tego przedsięwzięcia pozytywnie wpływać będziemy na podnoszenie jakości debaty publicznej w sprawach gospodarczych i społecznych, ze szczególnym uwzględnieniem wolnorynkowego podejścia do gospodarki i polityki gospodarczej. – Rafał Rudzki, Towarzystwo Ekonomistów Polskich.
- Pandemia, wywołane przez nią problemy na rynkach finansowych i zmienna sytuacja gospodarcza, spowodowały dużą niepewność zarówno dla indywidualnych finansów Polaków jak i polskich przedsiębiorców. Staramy się dociec w naszych rozmowach jakie są perspektywy dla Polski i prognozy na nadchodzące kwartały. Cykl rozmów GE dotknie wielu ważnych tematów gospodarczych. Mam nadzieję, że nieco rozjaśni to, co budzi niepokój i pozwoli lepiej zrozumieć otaczającą nas rzeczywistość - mówi Maciej Reluga, członek Zarządu i główny ekonomista Santander Bank Polska
- Podczas debat z udziałem ekspertów postaramy się w przystępny dla odbiorców sposób odpowiedzieć na pytanie jak zapewnić zrównoważony i trwały rozwój gospodarczy w Polsce. Do dyskusji zaprosimy przedsiębiorców, ludzi nauki, przedstawicieli administracji państwowej oraz osoby publiczne znane z działalności społecznej, politycznej i publicystycznej. Uczestnicy debat pomogą nam obalać mity narosłe wokół gospodarki rynkowej i państwa prawa. – mówi Łukasz Korycki, zastępca redaktora naczelnego „Pulsu Biznesu”.
W pierwszym odcinku Gospodarczego Espresso, który poprowadzi Łukasz Korycki, zastępca redaktora naczelnego „Pulsu Biznesu”, goście (prof. dr hab. Elżbieta Adamowicz z Instytutu Rozwoju Gospodarczego SGH, Towarzystwa Ekonomistów Polskich, Maciej Grabowski – ekonomista, prezes Fundacji Centrum Myśli Strategicznych, Paweł Borys – prezes Polskiego Funduszu Rozwoju, Maciej Reluga - członek zarządu Santander Bank Polska, Marek Rozkrut - główny ekonomista EY Polska) zastanowią się, jak zatrzymać pędzące ceny i zapobiec spirali cenowo-płacowej, czy można bez szkody dla gospodarki obniżyć inflację, jak Polacy mogą ochronić wartość swych oszczędności, jak państwo powinno kształtować rozsądną politykę gospodarczą i jak zwiększyć odporność państwa na wstrząsy takie jak pandemia lub potencjalny kryzys finansowy.
Rozmowy z cyklu Gospodarcze espresso będzie można oglądać na stronach: pb.pl oraz kanałach organizatorów i partnerów.