Jak przeciwdziałać wykluczeniu społecznemu osób starszych? Santander Bank Polska zaprasza na konkurs

Polskie społeczeństwo się starzeje. W 2040 roku na 100 osób w wieku produkcyjnym będą przypadały aż 83 osoby w wieku nieprodukcyjnym, w tym ponad 2/3 będą stanowili emeryci – wynika z prognoz GUS[1]. Wzrost liczby osób starszych w społeczeństwie sprawia, że coraz większego znaczenia nabiera przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu seniorów. Dlatego Santander Bank Polska organizuje konkurs „Jak możemy przeciwdziałać wykluczeniu osób starszych”, w którym zachęca do podzielenia się pomysłami na rozwiązanie tego problemu. Najlepszy projekt zostanie nagrodzony aparatem Ricoh Theta 360. Do konkursu można zgłaszać się już tylko do 18 grudnia.

- Nasi Klienci to także osoby starsze. Spotykamy się z nimi codziennie m.in. w naszych oddziałach, placówkach partnerskich czy na łączach infolinii. Wiemy, że część z nich potrzebuje czasem nieco więcej czasu i uwagi, by poradzić sobie z pędzącą dookoła nas codziennością. Dlatego jako bank społecznie odpowiedzialny, wspieramy również takie inicjatywy, które przeciwdziałają wykluczeniu osób starszych, w obszarze technologicznym, społecznym, kulturowym i finansowym – mówi Rafał Kamiński, Menedżer Projektów Innowacyjnych w Santander Bank Polska.

Zgłoś pomysł i pomóż

Pomysły można zgłaszać do 18 grudnia na platformie Banku Możliwości Santander Bank Polska pod linkiem: https://bankmozliwosci.santander.pl/konkursy/wykluczenie-osob-starszych. Aby wziąć udział w konkursie wystarczy zarejestrować się na platformie i odpowiedzieć na pytanie „Jak możemy przeciwdziałać wykluczeniu osób starszych?”. Przedstawione pomysły powinny dotyczyć inicjatyw w obszarach: technologicznym, społecznym, kulturowym lub finansowym.

Konkurs jest skierowany do wszystkich osób indywidualnych, niezależnie od wieku czy zawodu. Autor najlepszego pomysłu zdobędzie aparat Ricoh Theta 360, dzięki któremu można robić zdjęcia i filmy sferyczne. Dodatkowo, autorzy dwóch najciekawszych projektów zostaną zaproszeni przez bank do dalszej współpracy nad rozwinięciem i wdrożeniem przedstawionych konceptów.

Wyniki zostaną ogłoszone 20 grudnia do godz. 21:00 na stronie internetowej https://bankmozliwosci.santander.pl/

Szczegóły oraz regulamin konkursu znaleźć można na stronie: https://bankmozliwosci.santander.pl/konkursy/wykluczenie-osob-starszych

[1] http://stat.gov.pl/files/gfx/portalinformacyjny/pl/defaultaktualnosci/5468/28/1/1/regionalne_zroznicowanie_procesu_starzenia_sie_ludnosci.pdf

Załączniki