Konto Jakie Chcę hitem dla młodych

Konto Jakie Chcę Banku Zachodniego WBK otrzymało najwyższą notę w rankingu rachunków osobistych dla osób w wieku od 18 do 26 roku życia opracowanym przez Money.pl[1]. Serwis docenił m.in. brak opłat za prowadzenie rachunku, bogaty wybór mobilnych form płatności, atrakcyjną ofertę oszczędnościową oraz promocyjną.

Analitycy serwisu przeanalizowali 11 kont osobistych oferowanych na polskim rynku osobom w wieku od 18 do 26 lat.  Podstawą oceny były koszty związane z korzystaniem z konta, w tym opłaty za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty płatniczej, wypłaty z bankomatów, przelewy internetowe i mobilne. Kryteria uwzględniały także dostęp do płatności mobilnych, takich jak BLIK, płatności zbliżeniowe, portfele cyfrowe oraz ofertę programów rabatowych i oszczędnościowych.

Konto Jakie Chcę z najlepszą oceną

Pierwsze miejsce w rankingu Money.pl zajęło Konto Jakie Chcę Banku Zachodniego WBK. Serwis docenił, że dla osób do 26 roku życia Bank oferuje bezwarunkowy brak opłat za prowadzenie rachunku, proste zasady redukcji do 0 zł opłaty za kartę (5 transakcji kartą na dowolną kwotę), brak prowizji pobieranej przez bank za wypłaty gotówki we wszystkich bankomatach w Polsce i na świecie oraz darmowe przelewy, w tym również ekspresowe, w bankowości internetowej i aplikacji mobilnej. Na tle konkurencji Konto Jakie Chcę zostało wyróżnione także za możliwość płatności smartfonem za pomocą BLIK-a, HCE, Google Pay, Apple Pay oraz Garmin Pay.

Wśród zalet wskazano ponadto atrakcyjny pakiet promocyjny, w tym promocję „Konto systematyczne z bonusem” dzięki, której można zyskać oprocentowanie środków na rachunku oszczędnościowym w wysokości 2,7 proc.

- Klienci wkraczający w dorosłość to wymagający segment. Prowadzą aktywny tryb życia, cenią sobie wygodę i możliwość natychmiastowego załatwiania spraw dzięki technologiom online i mobile. Pierwsze miejsce Konta Jakie Chcę w rankingu rachunków bankowych dla osób w wieku 18-26 lat potwierdza, że dobrze rozumiemy te potrzeby. Jednocześnie jesteśmy w stanie zaoferować dodatkowe, atrakcyjne rozwiązania, wzmacniając tym samym relacje z naszymi klientami – komentuje Arkadiusz Przybył, Wiceprezes Zarządu w Banku Zachodnim WBK.

Więcej informacji na temat Konta Jakie Chcę Banku Zachodniego WBK znaleźć można na stronie Banku.

 

Organizatorem promocji „Konto systematyczne z bonusem” jest Bank Zachodni WBK S.A. W ramach promocji oprocentowanie jest zmienne i wynosi 2,70% w skali roku i przysługuje dla salda do 20 000zł na Koncie systematycznym ze spełnionym warunkiem Automatycznego oszczędzania na kwotę min. 20zł, zrealizowanym z Konta Jakie Chcę lub Konta VIP. Promocja trwa od 19 kwietnia do 29 września 2018 roku. Szczegóły oferty banku, informacje o opłatach, prowizjach, oprocentowaniu oraz regulamin promocji są dostępne w placówkach banku, na stronie internetowej bzwbk.pl oraz na infolinii pod numerem telefonu 1 9999. Opłaty za połączenia telefoniczne ze wskazanym numerem są zgodne z taryfą danego operatora.

Google Pay to znak towarowy Google Inc. Więcej o Google Pay na https://www.bzwbk.pl/ms/plac-mobilnie/. Apple Pay i logo Apple są znakami towarowymi firmy Apple Inc. Listę zgodnych urządzeń Apple Pay można znaleźć na stronie https://support.apple.com/uk-uk/km207105.
Do płatności zbliżeniowych potrzebny jest zegarek Garmin wyposażony w NFC oraz telefon z zainstalowaną aplikacją Garmin Connect Mobile. Usługa Garmin Pay dostarczana jest przez firmę Garmin.

 

Słowniczek pojęć i definicji dotyczących usług reprezentatywnych, wynikających z rozporządzenia Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 14 lipca 2017 r. w sprawie wykazu usług reprezentatywnych powiązanych z rachunkiem płatniczym, dostępny jest na stronie www.bzwbk.pl/PAD oraz w placówkach banku. Stan na 31.08.2018 r.

 

[1] Money.pl „Ranking kont dla młodych - sierpień 2018”