Bank Zachodni WBK promuje Nordic Walking

Bank Zachodni WBK stawia na promocję aktywnego stylu życia wśród osób po 50. roku życia. W ramach trwającej do końca 2011 roku promocji „Konto Aktywni 50+ z Nordic Walking” BZ WBK rozdaje w prezencie kijki do Nordic Walking. Do końca października br. wydano już ponad 17 000 zestawów.

Nordic Walking w ostatnich latach bije rekordy popularności na wszystkich chyba kontynentach i wśród ludzi w każdym wieku. Właśnie ze względu na swoją uniwersalność oraz możliwość uprawiania go w każdym wieku i warunkach – sport ten jest lubiany, ale także zalecany osobom, które ukończyły 50. rok życia. Bank Zachodni WBK był pierwszą instytucją finansową, która przygotowała specjalną ofertę produktową dla osób w tym wieku i postanowiła aktywnie promować tę dyscyplinę sportu właśnie wśród tej grupy klientów. Ponad rok temu BZ WBK rozpoczął promocję, która polega na tym, że wszyscy klienci, którzy zawrą z BZ WBK umowę skutkującą otwarciem Konta Aktywni 50+ oraz spełnią dodatkowe warunki określone w regulaminie promocji, otrzymują w prezencie kije do Nordic Walking. Szczegóły dotyczące promocji oraz jej regulamin znajdują się na stronie BZ WBK w sekcji dedykowanej Nordic Walking: http://indywidualni.bzwbk.pl/konta/standardowe/aktywni-po-50/szczegoly/dowiedz-sie-wiecej-o-nordic-walking.html. Można tam znaleźć również wiele praktycznych informacji nt. tej aktywności sportowej oraz film instruktażowy dla początkujących.

„Dzisiejsi pięćdziesięciolatkowie to osoby świadome swoich możliwości, niezależne i wymagające. Jest to jedna z najbardziej znaczących grup w naszym społeczeństwie - łącząca cenne doświadczenie życiowe, zdrowy dystans do rzeczywistości z życiową energią i aktywnością. Dlatego postanowiliśmy zaoferować im produkt dopasowany do ich potrzeb, „szyty na miarę”. Pomysł na połączenie doskonale dopasowanej oferty produktowej z promocją aktywnego stylu życia okazał się trafiony w dziesiątkę. Widzimy to doskonale po zainteresowaniu naszą ofertą. Wystarczy powiedzieć, że do tej pory wydaliśmy już 17 000 kijów do Nordic Walking i planujemy, że do końca roku liczba ta wzrośnie do 20 000.” – komentuje Marcin Pawłowski, dyrektor ds. detalicznych produktów rozliczeniowych i depozytowych w Banku Zachodnim WBK.

Konto Aktywni 50+ to rachunek prowadzony przez Bank Zachodni WBK, którego posiadacze poza standardowymi operacjami bankowymi mogą korzystać z szerokiego pakietu dodatkowych korzyści takich, jak bezpłatne ubezpieczenie „Medical Assistance” w Europ Assistnce Holding S.A., które obejmuje m.in. 24-godzinną pomoc medyczną w przypadkach nagłego zachorowania lub nieszczęśliwego wypadku. Oznacza to, że posiadacze tego konta mogą min.. skorzystać z wizyty lekarza pierwszego kontaktu, wizyty pielęgniarki (wizyta w miejscu zamieszkania 4 razy w roku ubezpieczeniowym), transportu medycznego - w razie zdarzeń nie wymagających interwencji pogotowia ratunkowego, transportu z miejsca zamieszkania do szpitala. W razie potrzeby ubezpieczenie obejmuje także całodobową infolinię medyczną i prawną.

Konto Aktywni 50+ jest bezpłatne pod warunkiem miesięcznych wpływów w wysokości min. 1000 zł. Jeżeli wpływy są mniejsze, opłata za prowadzenie konta to jedyne 3 zł miesięcznie. Posiadacze konta mają także darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w kraju oraz darmowy dostęp do usług bankowości elektronicznej BZWBK24.

O atrakcyjności oferty przygotowanej przez Bank Zachodni WBK może świadczyć fakt, że bank prowadzi już ponad 50 tys. Kont Aktywni 50+. Ponadto konto to zostało nagrodzone w rankingu “Przyjazny Bank Newsweeka” (wg rankingu zamieszczonego w Newsweeku z dn. 27.09.2010 r.)