Miesięcznik The Banker przyznał Bankowi Zachodniemu WBK tytuł „Banku Roku w Polsce”

  • Bank Zachodni WBK został uznany za „Bank Roku w Polsce” („Bank of the Year in Poland”) przez prestiżowy brytyjski miesięcznik The Banker.
  • W uzasadnieniu decyzji podkreślono poprawę zyskowności i wskaźników efektywności pomimo trudnych uwarunkowań rynkowych, innowacyjność proponowanych rozwiązań oraz duży potencjał rozwoju, jaki może stworzyć fuzja z Kredyt Bankiem.
  • W tegorocznej edycji konkursu magazynu The Banker, prestiżowe nagrody „Bank of the Year” zdobyły w swoich krajach banki grupy Santander z Wielkiej Brytanii, Meksyku, Puerto Rico, Portugalii oraz Argentyny.

Bank Zachodni WBK zwyciężył w konkursie „The Banker Awards 2012”, organizowanym przez prestiżowy magazyn finansowy The Banker. – To nie tylko docenienie naszego „dziś”, ale również uznanie dla pomysłu banku na „jutro” – mówi Mateusz Morawiecki, Prezes Zarządu Banku Zachodniego WBK.

W uzasadnieniu jurorzy The Banker podkreślili, że Bankowi Zachodniemu WBK udało się wzmocnić w 2011 roku swoją pozycję na polskim rynku pomimo rosnących trudności wynikających z kryzysu w strefie euro i jego wpływu na światowy rynek bankowy. Doceniona została dwucyfrowa poprawa zysku netto, innowacyjność rozwiązań proponowanych zarówno klientom indywidualnym jak i firmom oraz istnienie dużego potencjału dalszego wzrostu w związku z planowaną fuzją z Kredyt Bankiem.

- Ta nagroda to wyróżnienie dla pracowników i klientów naszego Banku. To im chcę przede wszystkim podziękować: pracownikom za ciężką, codzienną pracę a klientom za ogromne zaufanie. Źródłem ogromnej satysfakcji jest dla nas fakt, że grono międzynarodowych ekspertów, przyznając Bankowi Zachodniemu WBK tytuł najlepszego banku w Polsce, doceniło naszą strategię, która polega na zwiększaniu efektywności oraz na wykorzystywaniu dużego potencjału rozwoju polskiej gospodarki. Jednocześnie nagroda nakłada na nas jeszcze większą odpowiedzialność i stanowi istotne wyzwanie, szczególnie w kontekście przygotowań do fuzji z Kredyt Bankiem – mówi Mateusz Morawiecki, Prezes Zarządu Banku Zachodniego WBK.

Już po raz drugi w ostatnich latach miesięcznik The Banker docenił Bank Zachodni WBK uznając go za najlepszy bank w Polsce. Wcześniej taką nagrodę Bank otrzymał w 2010 roku. W tym roku jest to już druga nagroda przyznana przez międzynarodowe grono specjalistów w dziedzinie bankowości - w lipcu br. nagrodę „Najlepszego Banku w Polsce 2012” („Best Bank in Poland 2012”) wręczył Bankowi Zachodniemu WBK magazyn Euromoney.

Warto podkreślić, że w tegorocznej edycji konkursu magazynu The Banker, prestiżowe nagrody „Bank of the Year” zdobyły w swoich krajach banki grupy Santander z Wielkiej Brytanii, Meksyku, Puerto Rico, Portugalii oraz Argentyny.

Miesięcznik The Banker jest wydawanym od ponad 80 lat opiniotwórczym magazynem poświęconym tematykom globalnego sektora bankowego i gospodarki światowej. The Banker wchodzi w skład brytyjskiego wydawnictwa Financial Times.

"Bank of the Year" to prestiżowe nagrody wręczane co roku najlepszym instytucjom sektora bankowego. Stanowią one ważny punkt odniesienia w świecie finansów. Przyznawane są przez redaktorów miesięcznika The Banker na podstawie wskaźników takich jak: rentowność, wzrost i efektywność oraz bardziej subiektywnych kryteriów: strategii, przywództwa i innowacyjności.

Bank Zachodni WBK jest trzecim co do wielkości, pod względem liczby placówek, bankiem w Polsce, z liczącą 630 oddziałów (w tym 108 placówek partnerskich) siecią na terenie całego kraju. Bank Zachodni WBK jest bankiem uniwersalnym, oferującym konta osobiste, rachunki firmowe, lokaty i kredyty. To jeden z największych i najbardziej nowoczesnych polskich banków oraz jeden z liderów rynku w zakresie usług elektronicznych i poziomu zabezpieczeń. Bank Zachodni WBK oferuje szeroką paletę nowoczesnych produktów i usług finansowych. Kanały elektroniczne BZWBK24 internet i BZWBK24 telefon umożliwiają zarządzanie finansami osobistymi oraz firmowymi.

Od kwietnia 2011 r. Bank Zachodni WBK jest członkiem Grupy Santander – jednej z największych grup finansowych świata i największej instytucji finansowej w strefie euro. Grupa Santander obsługuje ponad 102 mln klientów i posiada 15 000 oddziałów oraz zatrudnia 193 tys. pracowników – więcej niż którykolwiek międzynarodowy bank.

Więcej informacji:

Artur Sikora
dyrektor Obszaru Komunikacji Korporacyjnej i Marketingu
tel.: 22 586 8005;
e-mail: artur.sikora@bzwbk.pl